Szczegóły aktualności

2013-07-04
W ostatnim czasie....

- Jak corocznie, konsultant społeczno- prawny DSON Piotr Wiernik pomógł 35 niepełnosprawnym przygotować rozliczenie podatku od osób fizycznych za rok 2012.

- 31maja, za pośrednictwem MOPS w Wałbrzychu dzięki wsparciu finansowemu ze środków PFRON, zorganizowano całodniową wycieczkę do Wrocławia w ramach zadania „ Poznaj nasz kraj”. Pobyt owocował w kilka wydarzeń. Zwiedzono stadion sportowy na Maślicach, wybudowany na EURO 2012. Po drodze podziwiano autostradową obwodnicę miasta.W muzeum Narodowym obejrzano wystawę malarstwa pod nazwa „ Od Cranacha do Picassa”. Zwiedzano starówkę wrocławska. Po spożyciu obiadu, wycieczce obejrzano spektakl w Operze Wrocławskiej. Opera zaprezentowała dramat „Otello” Giuseppe Verdiego.

- W ramach zadania „Poznaj nasz kraj”, dofinansowanego ze środków PFRON, dnia 3 czerwca zorganizowano całodzienną wycieczkę do Głuszycy. Na łowisku ryb w Łomnicy uczestnicy degustowali smażonego pstrąga.

- W dniach 25-27 czerwca 2013 r. DSON było organizatorem II Rajdu Samochodowego Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy rekrutujący się z ośmiu powiatów zjechali się do miejscowości Łężyce koło Dusznik Zdroju. Podczas pobytu organizowano zwiedzanie tej części ziemi dolnośląskiej. Zorganizowano szereg konkursów sprawnościowych umożliwiając uczestnikom rywalizacje o palmę pierwszeństwa. W nagrodę każdy otrzymał dyplom uczestnictwa, koszulkę ze stosownym napisem oraz zestaw różnorodnych słodyczy.  Ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek posłużyło do popisów wokalnych wszystkich oraz poszczególnych zespołów rajdowych, które zaprezentowały ułożone przez siebie piosenki rajdowe. Mimo fatalnej aury, rajd zaliczyli uczestnicy do udanych. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Województwo Dolnośląskie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.