Zadzwoń do nas:
+48 606 97 19 83

Nasze cele

  1. Wielostronne integrowanie środowiska osób niepełnosprawnych.
  2. Tworzenie warunków do rehabilitacji zdrowotnej osób niepełnosprawnych, inicjowanie likwidacji barier architektonicznych.
  3. Organizowanie aktywności osób niepełnosprawnych wokół ważnych społecznie zagadnień.
  4. Wspieranie systemu pomocy społecznej i socjalnej udzielanej osobom niepełnosprawnym przez instytucje rządowe i samorządowe.
  5. Tworzenie warunków aktywnego uczestnictwa osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, gospodarczym, kulturalnym i oświatowym.
  6. Współpraca i współdziałanie z pokrewnymi stowarzyszeniami krajowymi i zagranicznymi na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych.

wiecej-zielone

Aktualności

02-11-2016  |  12:02
Podniebne i muzyczne spotkanie w stolicy Dolnego Śląska
W dniu 09 lipca 2016 roku członkowie Dolnośląskiego.. czytaj więcej »
02-11-2016  |  11:32
Wiosenno –rekreacyjne spotkanie w wojsławickim Arboretum
W dniu 07 czerwca 2016 roku członkowie Dolnośląskiego.. czytaj więcej »
28-05-2016  |  15:29
II DOLNOŚLĄSKI KONGRES OBYWATELSKI W KRZYŻOWEJ
W dniu 16 maja 2016 roku Prezes oraz dwóch członków.. czytaj więcej »

Informacje

Alicja Głowińska
prezes
Krystyna Pudło
sekretarz
Krystyna Korzuch
skarbnik
Zbigniew Lubiński
czł. zarządu
Jan Kamiński
czł. zarządu
555  Krystyna Pudło  Krystyna Korzuch Screen-Shot-2014-01-07-at-23.12.24-96x120[1] Jan Kamiński

Sprawozdania merytoryczne i finansowe. Czytaj »

wiecej-zielone

Linki

Widzimisię – nieperiodyczna gazetka.

Trzech członków DSON w osobach Krystyny Pudło, Grzegorza Tomkiewicza i Witolda Rybickiego postanowilo pod koniec 2011 r. dokumentować część aktywności Stowarzyszenia wydając  nieperiodyczną, „luźną w treści” gazetkę, która oprócz wersji drukowanej będzie zamieszczana w ” Aktualnościach” strony internetowej DSON.

Nr 11/10/2012 „Widzimisie”
Jubileuszowe.

Rok temu ukazało się „Widzimisie” popełnione przez spółkę z o. o., która z tym numerem kończy swoją działalność.
W październiku świętujemy 14.10.2012r. Dzień Nauczyciela i 16 października Dzień Jana Pawła II związku, z czym zacytujemy:
„Jeśli znajdziesz na drzewie dwa jednakowe liście, możesz przyjść do mnie i rzec, że się nudzisz”- powiedział Wielki Nauczyciel.
Możemy czerpać radość z tej różnorodności otwierając się na innych i otaczający nas świat także dzięki informacjom, które co tydzień wysłuchujemy na spotkaniu klubowym. Teatralny repertuar w październiku prezentuje powtórki spektakli umożliwiając obejrzenie ich zainteresowanym. W sprawach filharmonii informacji udziela koleżanka Ula Pogorzelska.
Kończąc sobotnie spacery dziękujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zdobywcom Odznaki Ziemi Wałbrzyskiej: Uli Pogorzelskiej, Józi Bek, Markowi Piekarzowi, Krysi i Jurkowi Machom. Gratulujemy życząc dalszych sukcesów.
Przed nami listopadowe Zaduszki poświęcone pamięci zmarłych, Święto Niepodległości (11.11), Dzień Życzliwości (21.11)- i zabawa andrzejkowa, o czym donosząc żegnając czytelników

„Widzimisie” spółka z o. o. w osobach:
Krysia, Witek i Grzesiu.
Nr 10/09/2012 „Widzimisie”
Szkolne i Jesienne

Serdecznie witamy po wakacyjnej przerwie. Czas się dłużył bez możliwości  spotkań klubowych raz w tygodniu. Wraca okres  przyjacielskich i integracyjnych rozmów o życiu , o polityce, o tym wszystkim co nas wspólnie i każdego oddzielnie interesuje.

 Dla porządku akcentujemy fakt, że  wrzesień  zaczyna nowy rok szkolny. Mimo, że  szkolną naukę mamy już za sobą, zachęcamy do pogłębiania wiedzy w obszarach, które  są interesujące, bo na to nigdy nie jest za późno, a studiującym życzymy wytrwałości i dobrych wyników.
We wrześniu składamy hołd żołnierzom polskim poległym w latach 1939 – 1945,  pamiętając o ofiarach II wojny światowej – mordowanych w niemieckich obozach koncentracyjnych, także i o tych których stalinowski totalitaryzm  skazał  na zagładę. Oby nigdy więcej ten koszmar się nie powtórzył.
Przytaczamy w tym miejscu słowa piosenki oddające najlepiej  nasze poglądy w tej sprawie.
Jedno jest niebo dla wszystkich
I jedno słońce nad nami
A my jak dzieci miłości pragniemy
Wielkiej miłości bez granic.
Sezon teatralny rozpoczyna się w sobotę 8-ego września o godzinie 17-ej w amfiteatrze – zapraszamy i proponujemy sztukę „PIN-OKIO” , powtórzenie w piątek 21-ego września o godzinie 18-ej. Zapisy z opłatą przyjmuje koleżanka Krysia Pudło.
W sprawach koncertów w filharmonii informacji udziela koleżanka Ula Pogorzelska.
Chętni do udziału w spacerze  krajoznawczym  spotykają się w sobotę 22-ego września o godzinie 9-ej przy Palmiarni w Lubiechowie. Przypominamy, że udział jest dobrowolny i na własną odpowiedzialność.
W bibliotece Pod Atlantami w dniach 10-30 września wystawione będą prace Stowarzyszenia Motyl, na którą zapraszamy.
W związku ze zbliżającym się „Dniem Seniora i Świętem Turystyki” – seniorom i turystom oraz wszystkim solenizantom składa życzenia

„Widzimisie”
Spółka z o. o.
Nr 9/6/2012 „Widzimisie” mistrzowskie, czyli
śpiewamy „Koko, koko Euro spoko”.
4 maja we Wrocławiu zwiedziliśmy port lotniczy, a na wrocławskim rynku zobaczyliśmy prezentowany po raz pierwszy puchar piłkarski dla zwycięscy EURO 2012.
Po obejrzeniu opery nie mamy złudzeń, że utraciliśmy Raj we wspaniałej inscenizacji do muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Ulegamy Złu zapominając o wzajemnej życzliwości i solidarności w świadczeniu dobra i o tym przypomniał nam 6 maja wałbrzyski teatr w spektaklu „O dobru”, którego misją jest prowokowanie do dyskusji świadomych (dobrych) wyborów, jednym słowem myślenia. I to jest dobro ofiarowane przez aktorów, dla których wielkie brawa!
W czerwcu – oprócz piłkarskich mistrzostw –23 obchodzimy  Dzień Ojca, będzie więc okazja do podziękowania za troskę, miłość i odpowiedzialność, za codzienną obecność i przygotowanie do życia.
Składając wszystkim czerwcowym solenizantom serdeczne życzenia   uczcijmy winem świętego Jana(Chrzciciela) oraz świętych Piotra i Pawła pamiętając, że jak święty Piotr był opoką kościoła tak i Klub DSON ma pana Piotra – autora biografii Stanisława Juraszka żołnierza ocalonego od zapomnienia, któremu niedane było cieszyć się rodzinnym szczęściem, bo złożył ofiarę życia za Ojczyznę. Pan Piotr w co poniedziałek prezentuje przypadające na ten dzień wybrane rocznice. To swoiste spotkanie z historią wzbogaca naszą wiedzę o różne odległe w czasie wydarzenia i ciekawostki, za które dziękujemy, prosząc o jeszcze.
Teatr w dniu 10 czerwca o godzinie 20,00 przedstawi spektakl: „DYNASTIA”, tekst sclerosis multiplex.  Zapraszamy w jego progi. Zapisy na bilety przyjmuje koleżanka Krysia Pudło.
W sprawach Filharmonii informacji udziela koleżanka Ula Pogorzelska.
Podczas majowego spaceru (19.05) zobaczyliśmy zaawansowanie prac przy obwodnicy Szczawna Zdroju  (Struga) i ruiny zamku Cisy, natomiast w czerwcu zachęcamy do spacerów po parkach – dla zdrowia i różaneczników.
Ogłaszając przerwę wakacyjną (lipiec, sierpień) życzymy udanego wypoczynku przypominając, że praca uszlachetnia, ale lenistwo uszczęśliwia, czego życzy

„Widzimisie” spółka z o. o.
Z ostatniej chwili.
Nasza koleżanka Zosia uległa poważnej kontuzji i leżała w szpitalu na Piaskowej Górze (ortopedia, sala 114).  Już po operacji jest w domu. Życząc szybkiego powrotu do zdrowia i na spotkania klubowe – wyrażamy swoje zatroskanie zdrowiem wszystkich członków klubu, dzielnie znoszących dolegliwości i walczących o dobre zdrowie i sprawności.  Życzymy w tym powodzenia.
Nr 8/5/2012 „Widzimisie”
Numer majowy optymistyczny
„>Przypominamy, że jajko wielkanocne już za rok, a my dziękujemy za przygotowanie tegorocznego spotkania z niespodzianką.
Zaczynamy od świętowania, a mianowicie: 1 Maja Święto Ludzi Pracy i św. Józefa Robotnika, 2 maja jest Dniem Flagi Narodowej, a w następnym dniu obchodzimy Dzień Konstytucji 3 Maja.
Pamiętajmy o 9 maju – Dniu Zwycięstwa, czyli zakończenia II wojny światowej, obchodzonym, jako Dzień Unii Europejskiej, do której należymy. Dwa lata temu członkowie DSON podczas pobytu w Brukseli spotkali się w Parlamencie Europejskim z euro posłanką panią Lidią Geringer de Oedenberg.
Majowym solenizantom składamy życzenia wszystkiego najlepszego. Pamiętamy o urodzinach Majki dnia 12.05.,  życząc jej stu lat!
W maju członkowie DSON posłuchają opery we Wrocławiu.
Do wałbrzyskiego teatru wybieramy się w niedzielę 6-ego maja o godzinie 19: 30 z przekonaniem, że będzie dobrze („O dobru”).
Zapisy i wpłaty na bilety do teatru zbiera koleżanka Krysia Pudło, a w sprawach filharmonii należy pytać koleżankę Ulę Pogorzelską.
W kwietniu na spacerze sobotnim sprawdziliśmy długość tunelu pod Wołowcem i stan ruin zamku Nowy Dwór.
W maju sprawdzamy czy kwitną różaneczniki – na spotkaniu 19-ego maja o godzinie 9-ej w hali spacerowej Szczawna Zdroju. Udział w imprezach i spacerach jest dobrowolny i na własną odpowiedzialność.
26 maja w Dzień Matki, wspominamy więc dzieciństwo i ciepło rodzinnego domu, składając wszystkim Matkom serdeczne życzenia.
Beztroski i dużo radości 1 czerwca w Dniu Dziecka, czego życzy wszystkim – także tym, co wyrośli i nie chcą pamiętać, że byli dziećmi.
Zapraszamy na stronę internetową DSON   http://dson. free.ngo.pl
Nr 7/4/2012 Wielkanocne „Widzimisie”
Za nami walne zebranie członków DSON, na którym udzieliliśmy absolutorium Zarządowi i zatwierdziliśmy sprawozdanie merytoryczne i  finansowe  za 2011 rok. W  związku, z czym wraz z podziękowaniem dla Zarządu i Pani Prezes, życzymy dalszej owocnej współpracy.
Przypominamy członkom, DSON, że do 30 kwietnia można odpisać od podatku od osób fizycznych  1%, w czym pomoc deklaruje pan Piotr Wiernik.
W marcu wrocławscy studenci-aktorzy wystąpili w Wałbrzyskim Teatrze ze sztuką o Antku Kochanku, którego imię nosi wałbrzyska ulica.
27 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przedstawiciele DSON wręczając wiązankę kwiatów złożyli życzenia owocnej  pracy wszystkim zatrudnionym w Wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym.
W kwietniu Teatr zaprasza w piątek 13 kwietnia  na teatralna bezsenność do amfiteatru oraz na scenie dużej odbędzie się spektakl „BOHATER ROKU”, a w dniu 17 kwietnia we wtorek o godzinie 19-ej „Spektakl „O dobru. Rewia wzruszeń”.
Zapisy i wpłaty na bilety do teatru przyjmuje koleżanka Pudło, a do filharmonii koleżanka Ula Pogorzelska.
Sobotnie spotkanie dla chętnych do krajoznawczych wędrówek w dniu 14 kwietnia o godzinie 9-ej na Podgórzu pod wiaduktem.
Przy jajeczku spotykamy się 2 kwietnia życząc wszystkim spokojnego i radosnego świętowania, pod czym podpisuje się:
 
Nr 6/3/2012 r. Wiosenne „Widzimisie”
Zarząd  naszego Stowarzyszenia podjął uchwałę o zwołaniu w dniu 19 marca b.r. na godzinę 15:00 walnego zebrania członków DSON w sprawie zatwierdzenia sprawozdania merytorycznego i finansowego za 2011r. Będzie dobrze jak wszyscy punktualnie stawimy się na obrady.
Wszystkim dobrze życzymy, a najlepiej życzymy świętującym swój dzień Kobietom i marcowym solenizantom obchodzącym imieniny: w poniedziałek 5.03. Adriannie – kochanej Adzie, również pamiętając o Kazimierzach (4.03 Kaziuki) w następny poniedziałek świętuje współredaktor Grzesiu i życzenia  13.03 przyjmuje nasza Pani Prezes Bożena i marcowe Krystyny.
Dołączamy życzenia Józefom (19.03.), Markowi (24.03.) i pozostałym świętującym – 03.), z toastem „100 lat” ( i więcej) w jak najlepszym zdrowiu.
Lutowe mrozy odstraszyły od spacerów, to też poprzestaniemy na zadaniu pytania: gdzie zaczyna się i kończy Droga Krzyżowa Trudu Górniczego?
W teatrze proponujemy spektakle 6.03.2012 r. we wtorek o godzinie 18-ej pt. „Świadectwa wzlotu upadku (…) Antka kochanka” i 25.03.2012 r. w niedzielę o godzinie 18-ej pt. „O dobru, rewia wzruszeń”.

Zapisy i wpłaty u koleżanki Krystyny Pudło, natomiast informacji o Filharmonii udziela
koleżanka Ula Pogorzelska.

W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne prima aprilis-owo pozdrawiamy czytelników.

Nr 5/2/2012 r. „Widzimisie”,
Z walentynkowym „Kochajmy się!”.
„Spółka z o. o.” Pozdrawiamy wszystkich walentynkowo – kochamy Was, lubimy się z Wami spotykać, rozmawiać, pić kawę, śmiać się i smucić z Wami. Warto przypomnieć sobie jak ważną jest miłość.
Dzięki niej istniejemy – pełni uczuć i wspomnień „Widzimisie” składa życzenia urodzinowe walentynkowemu jubilatowi – nestorowi Panu Kaziowi (ur. 14.02.1923r.) oraz w dniu 15/02 Pani prezes: zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń, pogody ducha…

W lutym Teatr ma w repertuarze powtórki, związku, z czym proponujemy chętnym spektakl 10-ego lutego o godzinie 19-ej pt. „Niech żyje wojna”(Uwaga: naga prawda) oraz 24-ego lutego o godzinie 18-ej pt. „A, nie z Zielonego wzgórza,”(Czyli: kobieta a równouprawnienie?).
Zapisy i wpłaty do teatru u koleżanki Krysi Pudło.
W sprawie pójścia do filharmonii informacji udziela koleżanka Ula Pogorzelska.
W styczniu obejrzeliśmy (najstarszy) dąb Chwalibóg, Lwigród, krzyż pokutny w Nowym Poniatowie i (największy w Wałbrzychu) głaz narzutowy w Rusinowie. Pytanie: gdzie w Wałbrzychu było znane w Europie w 18/19 wieku uzdrowisko?
Spotykamy się 4-ego lutego w sobotę o godzinie 9-ej przy Palmiarni.
Przypominamy, że udział w imprezach jest dobrowolny i na własną odpowiedzialność.
Tegoroczny luty ma 29 dni, a 16-ego lutego jest pączkowy tłusty czwartek. –  Smacznego! – i pamiętajmy o śledziku, zanim posypiemy głowy popiołem.
Krystyna , Grzesiek , Witek
Nr 4/1/2012 r.
„Widzimisie”, Ale numer! Noworoczny.

Zaczynamy Mieczysławem życząc wszystkim dosiego roku!

– a Mieciowi najwięcej zdrowia .W dniu 2.01.2012 r. na spotkaniu klubowym przywitamy Nowy Rok !
3.01.2012 r. (wtorek) idziemy do teatru na „Kamasutrę” by z przyjemnością rozpocząć sezon.
W piątek 13.01.2012 r. o godzinie 18-ej otwarcie amfiteatru plenerowym spektaklem wstęp wolny.
Do 16-ego stycznia koleżanka Krysia Pudło przyjmuje zgłoszenia i wpłaty na bilety do teatru na przedstawienie w dniu 29.01.2012 r. o godzinie 18-ej „James Bond”.
O sprawy związane z wyjściami na koncerty do filharmonii proszę pytać  koleżankę Ulę Pogorzelską.
Sobotnie spacery zaczęliśmy od najstarszej części miasta wokół rynku i w 2011 r. zakończyliśmy w najmłodszej dzielnicy Podzamcze. Przy okazji pytanie:, kim był generał Benedykt Łączyński?
Proponujemy spotkanie 14 stycznia o godzinie 9-ej na stacji Wałbrzych Miasto – trasa zależna od pogody.
Przypominamy, że udział w naszych imprezach i spacerach jest dobrowolny i na własną odpowiedzialność.
21 i 22 stycznia wnuki biegną z laurkami do Babć i Dziadków, a my dołączając się z życzeniami wspominamy tych, co odeszli, ale zapisali się w naszych wspomnieniach i życiorysach we wdzięcznej pamięci.
Nr 3/2011r. „Widzimisie” Dodatek nadzwyczajny grudniowy.
1.12.2011r.zamek Książ gościł uczestników VIII Forum Osób Niepełnosprawnych w ramach obchodzonego po raz 20-sty Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych (3 grudnia).
Tematem Forum był: Rok wolontariatu i aktywności obywatelskiej, mottem słowa Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi”. Wśród wielu wystąpień prezentujących podjęte działania i uzyskane efekty w środowisku osób niepełnosprawnych, Zwrócono uwagę na brak wyczulenia ze strony osób odpowiedzialnych na potrzeby innych na przykład wysokie krawężniki i bak wagonów kolejowych przystosowanych do wózków inwalidzkich itp.). Natomiast imponujące było to, że są osoby niepełnosprawne, które podjęły się wolontariatu nie zrażając się trudnościami, a nawet osiągnęły sukcesy olimpijskie. Również występy (i prezentowane prace na kiermaszu) dzieci i młodzieży świadczyły jak najlepiej o opiekunach -i wychowawcach w myśl zasady: „chcieć to móc”. Zwrócono uwagę, że wolontariuszem (z łac. Dobrowolnie) zostaje się z własnej woli p chęci – nie dla pieniędzy, a niepełnosprawnym się jest – czasem krótko do wyzdrowienia, a czasem na całe życie, choć „każdy może zostać aniołem” poprzez sztukę życia, sztukę istnienia. Forum zostało z organizowane przez Wałbrzyski Integracyjny Sejmik Osób Niepełnosprawnych (WISON)i Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu pod patronatem władz – Starosty i prezydenta Wałbrzycha. Jesteśmy DSON jedną z 18-stu organizacji, która wchodzi w skład Sejmiku (WISON) gdzie jest prezesem Jolanta Ceran wiceprezesem jest Jerzy Karmiński i członkiem zarządu jest Bożena Wiernik, co przyjmujemy z uznaniem i gratulacjami. Mamy nadzieję korzystać z wszechstronnej informacji (aktualności, galerii, ogłoszenia, sekcja wolontariatu i inne) ze stront internetowej na portalu wison.pl. Miło nam donieść, że podczas Forum spotkaliśmy wielu znajomych, ale nie było prezydenta miasta, zatem słuszną jest rezolucja Forum o powołanie pełnomocnika do spraw osób niepełnosprawnych, który stanie się rzecznikiem naszych praw. Za rok czeka nas następne IX Forum i obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, stanowiące okazję nie tylko do integracji (w Wałbrzychu jest 30 tysięcy osób niepełnosprawnych), ale i do posumowania działalności i wyciągnięcie wniosków, na co każdy z nas ma wpływ – poprzez aktywność i wolontariat będących tematem tegorocznego Forum.
3.12.2011r. W ramach sobotniego spaceru grupka uczestników – członków DSON – uczciła swoje święto gorącymi napojami i ciastem w pięknej scenerii przy dobrej pogodzie w ruinach Starego Zamku Książ.
Zapraszamy na koncert do Teatru Zdrojowego 11-eo grudnia o godzinie 16-ej  wstęp wolny. Stowarzyszenie Motyl zaprezentuje niezapomniane melodie z polskich filmów w wykonaniuniepełnosprawnych artystów amatorów, którym warto okazać sympatię oklaskami.
Przypominamy o spotkaniu wigilijnym, które odbędzie się w klubie dnia 19-ego grudnia (poniedziałek) o godzinie 15-ej.
 

            Nr 2/2011r. „Widzimisie” grudniowe – w świątecznym nastroju.
W grudniu proponujemy udział w imprezach :
1-ego grudnia w czwartek o godzinie 10-ej w zamku Książ odbędzie się ważne dla nas Forum Osób Niepełnosprawnych – wstęp wolny.
Odbędzie się 3.12.2011 r. w sobotę o godzinie 9,30 spacer od kościoła, św. Anny w Szczawienku do najmłodszej istniejącej od 33 lat dzielnicy Podzamcze z jedynym na Dolnym Śląsku sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Przy okazji pytanie.
Gdzie znajduje się jedyne miejsce w całej Diecezji Świdnickiej, a drugie na Dolnym Śląsku relikwia błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki?
„Widzimisie” uprzedza, że nie wyklucza zadawania pytań podobnych zagadek w celu zainteresowania tym, co nas otacza (i co nas też mobilizuje do zdobycia wiedzy teoretycznej i praktycznej).
Przypominamy, że udział jest dobrowolny i na własną odpowiedzialność uczestnika.
Przypominamy przy okazji też o potwierdzeniach na arkuszu dotyczącym odznaki Ziemi wałbrzyskiej osobą, które są zainteresowane zdobyciem jej.
10.12.2011r. teatr dramatyczny przedstawi spektakl SZOA SHOW – parodia makabryczna. Zapisy wraz z wpłatą na bilety będzie zbierać pani Krysia Pudło na poniedziałkowym spotkaniu w klubie 5.12.2011r..
11.12.2011 r.(niedziela) w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju o godzinie 16-ej stowarzyszenie Motyl zaprezentuje niezapomniane melodie z polskich filmów w wykonaniu niepełnosprawnych artystów amatorów, którym warto okazać sympatię oklaskami.
W dniach 12 – 24.12.2011 odbędzie się w rynku IX Jarmark Świąteczny.
Od 16.12.2011r. będzie otwarta Wystawa Jubileuszowa fabryki porcelany „Krzysztof” muzeum Okręgowym. (w soboty wstęp wolny)
Przypominamy o spotkaniu wigilijnym, które odbędzie się w klubie dnia 19-ego grudnia (poniedziałek) o godzinie 15-ej.
Tegoroczna rywalizacja w turniejach warcabowych zakończyła się, a oto wynik według kolejności:
1. Grzegorz Tomkiewicz
2. Witold Rybicki
3. Marek Piekarz
4. Maja Kamińska
5. Waldemar Prokopowicz
6. Katarzyna Roman
7. Zbigniew Lubiński
8. Jan Pawłowski

Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do dalszej rywalizacji pionkami na planszy(nagrody przewidziano za zajęcie miejsc 1 – 3).
Podsumowując ubiegły miesiąc stwierdzamy, że nasz udział w festynie 11.11.2011 r. na rynku został udokumentowany na łamach Panoramy Wałbrzyskiej (15.11 – 21.11.2011r.).
W sobotę 19.11.2011 r. zwiedziliśmy miejsca, które dały początek naszemu miastu: rynek z ratuszem, Kościoły, cmentarz, Zamek właściciela miasta, dawne łąki i błonia z placem czterech domów.
W „Bohemie” 24.11.2011r. odbyła się zabawa andrzejkowa, która jak zwykle nas zadowoliła i sprawiła, że pojawił się na naszych twarzach uśmiech zadowolenia i nie tylko z radosnych pląsów. Też z tego, co nam Pani Prezes ze swoim mężem przygotowała w zabawach słownych i nie tylko.
Informacje i zapisy(z wpłatą) na spotkaniach w klubie związane z wyjściami udzielają:
do filharmonii – pani Ula Pogorzelska
do teatru dramatycznego – pani Krystyna Pudło.
Wypada nam podziękować Pani prezes , zarządowi i panu Piotrowi, a także każdemu wspomagającemu w roku bieżącym życzliwych Klubu DSON jak również każdemu uczestnikowi i sympatykom dedykujemy na Nowy Rok 2012 życzenia:
Zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym nowym roku.
Niech przyświeca nam maksyma: Żyj, a nie trwaj. (Plutarch powiedział :” Trzeba żyć, a nie tylko istnieć.”)
Do zobaczenia w Nowym 2012 Roku..
„spółka z o.o.”

„Widzimisie” nr 1/2011r.
Listopad miesiącem pamięci o zmarłych.
Wspominamy zmarłych członków Dolnośląskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w latach 1997-2011:

Bytkowski Antoni
Dziekan Stanisława

Pomjan Krystyna
Knoski Jerzy
Lisiecki Stanisław
Makowska Marianna
Polewski    Michał
Pudło Mikołaj
Popławski Jerzy
Pszczółkowska Janina
Radziemska Zuzanna
Radziemski Jan
Skupniewicz Czesława
Dziumak Władysław
Grzesiak Emilia
Szmania Renata

Sułowska Janina
Kamiński Romuald
Szmania Zefiryna
Rozicki Ryszard
Dziekan Aleksander
Wójcik Franciszka

Cześć ich pamięci!

11.11.2011 r. obchodzimy dzień Niepodległości związku, z czym na wałbrzyskim rynku odbędzie się festyn od godzinie 13-ej.
Proponujemy by raz w miesiącu poznawać ziemię wałbrzyską – w miarę możliwości w sposób łatwy i przyjemny, a zaczniemy w sobotę 19.11.2011 r. Spotykając się o godzinie 10.15 przed Ratuszem skąd przejdziemy przez Rynek do Muzeum[czynne godzina 11 –17,wstęp bezpłatny], na Plac Kościelny i cmentarz, gdzie palimy przy krzyżu symboliczny znicz pamięci wszystkich zmarłych naszych bliskich DSON i tych, co polegli za Ojczyznę. Zejdziemy koło parku i potem Czertritzów by dojść Aleją Wyzwolenia do cukierni MJ na Placu Grunwaldzkim około 14.30.
Przypominamy, że udział jest dobrowolny i na własną odpowiedzialność uczestnika.
Teatr Dramatyczny otwarty po remoncie przygotował spektakl pt „Aleksandra, rzecz o Piłsudskim”, na który wybieramy się w sobotę 26.11.11 na godzinę 19.00 a zapisy[z dokonaniem wpłaty na bilety] odbędą się w poniedziałek 14 listopada w klubie, należy podkreślić, że nowatorski sposób przedstawień został doceniony w Polsce za oryginalność i przyczynek do dyskusji.
Zabawa andrzejkowa odbędzie się 24.11.11 od godz 17.00 w kawiarni „Bohema” w Szczawnie .
Wigilia zaś odbędzie się 19.12.11o godz 15.00 a wszelkie informacje, jak zwykle, na poniedziałkowych spotkaniach w Klubie, a więc –
Do zobaczenia..
„spółka z o.o.”
to znaczy „redaktorzy – Krysia , Witek , Grzegorz”

Pisali o nas
Pokaż wszystkie artykuły

Nie daj się oszustom

Wielopłaszczyznowy program aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych – kulturalno turystyczne spotkanie na pograniczu polsko – czeskim

Tegoroczna kilkudniowa turystyczno – kulturalna wyprawa członków Dolnośląskiego...

Szlakiem Opactwa Cysterskiego – poznajemy barokowy Krzeszów i okolice

Dzięki finansowemu wparciu Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu ze środków PFRON członkowie...