Zadzwoń do nas:
+48 606 97 19 83

Nasze cele

  1. Wielostronne integrowanie środowiska osób niepełnosprawnych.
  2. Tworzenie warunków do rehabilitacji zdrowotnej osób niepełnosprawnych, inicjowanie likwidacji barier architektonicznych.
  3. Organizowanie aktywności osób niepełnosprawnych wokół ważnych społecznie zagadnień.
  4. Wspieranie systemu pomocy społecznej i socjalnej udzielanej osobom niepełnosprawnym przez instytucje rządowe i samorządowe.
  5. Tworzenie warunków aktywnego uczestnictwa osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, gospodarczym, kulturalnym i oświatowym.
  6. Współpraca i współdziałanie z pokrewnymi stowarzyszeniami krajowymi i zagranicznymi na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych.

wiecej-zielone

Aktualności

02-11-2016  |  12:02
Podniebne i muzyczne spotkanie w stolicy Dolnego Śląska
W dniu 09 lipca 2016 roku członkowie Dolnośląskiego.. czytaj więcej »
02-11-2016  |  11:32
Wiosenno –rekreacyjne spotkanie w wojsławickim Arboretum
W dniu 07 czerwca 2016 roku członkowie Dolnośląskiego.. czytaj więcej »
28-05-2016  |  15:29
II DOLNOŚLĄSKI KONGRES OBYWATELSKI W KRZYŻOWEJ
W dniu 16 maja 2016 roku Prezes oraz dwóch członków.. czytaj więcej »

Informacje

Alicja Głowińska
prezes
Krystyna Pudło
sekretarz
Krystyna Korzuch
skarbnik
Zbigniew Lubiński
czł. zarządu
Jan Kamiński
czł. zarządu
555  Krystyna Pudło  Krystyna Korzuch Screen-Shot-2014-01-07-at-23.12.24-96x120[1] Jan Kamiński

Sprawozdania merytoryczne i finansowe. Czytaj »

wiecej-zielone

Linki

Wiosenno –rekreacyjne spotkanie w wojsławickim Arboretum

W dniu 07 czerwca 2016 roku członkowie Dolnośląskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Wałbrzychu dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu ze środków PFRON  uczestniczyli  w rehabilitacji aromatoterapią   w Wojsławicach, gdzie ma swoją siedzibę znany nie tylko w Polsce ogród dendrologiczny. Arboretum w Wojsławicach ( gmina Niemcza ) w województwie dolnośląskim  od roku 1988 jest filią Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Znane z bogatego zbioru różaneczników i azalii, liliowców, bukszpanów oraz drzew i krzewów nie mrozoodpornych w innych częściach Polski.  Kolekcja obejmuje 4650 gatunków roślin drzewiastych oraz 4885 gatunków i odmian bylin. Znajdujące się tam kolekcje różaneczników (Rhododendron – 900 gatunków i odmian – w tym historyczne odmiany różaneczników Seidla), liliowców (Hemerocallis – 3100 gatunków i odmian) oraz bukszpanów (Buxus – 80 gatunków i odmian) uznane zostały przez Polskie Towarzystwo Ogrodów Botanicznych za Kolekcje Narodowe. Już przy wejściu na teren Arboretum w Wojsławicach wszystkim uczestnikom ukazał się sielski obraz folwarku szlacheckiego z pieczołowicie odrestaurowanymi obiektami zabudowań wiejskich. Uwagę zwiedzających przykuwały dawne maszyny i narzędzia służące  do prac w gospodarstwie wiejskim. Po kilku minutach bardzo łagodnego podejścia wśród nieprzebranych ilości kwiatów, krzewów i drzew uczestnicy znaleźli się w czereśniowym sadzie. Ogromny teren mieścił kilkaset wyselekcjonowanych odmian czereśni z różnych regionów Polski i Europy. Dojrzewające owoce zapraszały do poczęstunku. Olbrzymia powierzchnia arboretum, liczne pięknie utrzymane słoneczne i zacienione alejki zachęcały do chwili zadumy. Każdy z uczestników ze względu na swoją niepełnosprawność sam decydował o tempie i kierunku zwiedzania oraz o miejscu odpoczynku. Po kilkugodzinnym zwiedzaniu bajkowego parku uczestnicy w pełni zrelaksowani, naładowani pozytywną energią poprzez obcowanie z piękną przyrodą udali się w drogę powrotną do domu. Wszystkich członków DSON czekał jeszcze jeden postój – z przeznaczeniem na konsumpcje pysznego obiadku. Projekt posłużył integracji środowiska osób niepełnosprawnych, a turystyczny charakter imprezy służył rehabilitacji społecznej.

Pisali o nas
Pokaż wszystkie artykuły

Nie daj się oszustom

Wielopłaszczyznowy program aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych – kulturalno turystyczne spotkanie na pograniczu polsko – czeskim

Tegoroczna kilkudniowa turystyczno – kulturalna wyprawa członków Dolnośląskiego...

Szlakiem Opactwa Cysterskiego – poznajemy barokowy Krzeszów i okolice

Dzięki finansowemu wparciu Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu ze środków PFRON członkowie...