Zadzwoń do nas:
+48 606 97 19 83

Nasze cele

  1. Wielostronne integrowanie środowiska osób niepełnosprawnych.
  2. Tworzenie warunków do rehabilitacji zdrowotnej osób niepełnosprawnych, inicjowanie likwidacji barier architektonicznych.
  3. Organizowanie aktywności osób niepełnosprawnych wokół ważnych społecznie zagadnień.
  4. Wspieranie systemu pomocy społecznej i socjalnej udzielanej osobom niepełnosprawnym przez instytucje rządowe i samorządowe.
  5. Tworzenie warunków aktywnego uczestnictwa osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, gospodarczym, kulturalnym i oświatowym.
  6. Współpraca i współdziałanie z pokrewnymi stowarzyszeniami krajowymi i zagranicznymi na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych.

wiecej-zielone

Aktualności

02-11-2016  |  12:02
Podniebne i muzyczne spotkanie w stolicy Dolnego Śląska
W dniu 09 lipca 2016 roku członkowie Dolnośląskiego.. czytaj więcej »
02-11-2016  |  11:32
Wiosenno –rekreacyjne spotkanie w wojsławickim Arboretum
W dniu 07 czerwca 2016 roku członkowie Dolnośląskiego.. czytaj więcej »
28-05-2016  |  15:29
II DOLNOŚLĄSKI KONGRES OBYWATELSKI W KRZYŻOWEJ
W dniu 16 maja 2016 roku Prezes oraz dwóch członków.. czytaj więcej »

Informacje

Alicja Głowińska
prezes
Krystyna Pudło
sekretarz
Krystyna Korzuch
skarbnik
Zbigniew Lubiński
czł. zarządu
Jan Kamiński
czł. zarządu
555  Krystyna Pudło  Krystyna Korzuch Screen-Shot-2014-01-07-at-23.12.24-96x120[1] Jan Kamiński

Sprawozdania merytoryczne i finansowe. Czytaj »

wiecej-zielone

Linki

W ostatnim czasie…

– Jak corocznie, konsultant społeczno- prawny DSON Piotr Wiernik pomógł 35 niepełnosprawnym przygotować rozliczenie podatku od osób fizycznych za rok 2012.
– 31maja, za pośrednictwem MOPS w Wałbrzychu dzięki wsparciu finansowemu ze środków PFRON, zorganizowano całodniową wycieczkę do Wrocławia w ramach zadania „ Poznaj nasz kraj”. Pobyt owocował w kilka wydarzeń. Zwiedzono stadion sportowy na Maślicach, wybudowany na EURO 2012. Po drodze podziwiano autostradową obwodnicę miasta.W muzeum Narodowym obejrzano wystawę malarstwa pod nazwa „ Od Cranacha do Picassa”. Zwiedzano starówkę wrocławska. Po spożyciu obiadu, wycieczce obejrzano spektakl w Operze Wrocławskiej. Opera zaprezentowała dramat „Otello” Giuseppe Verdiego.
– W ramach zadania „Poznaj nasz kraj”, dofinansowanego ze środków PFRON, dnia 3 czerwca zorganizowano całodzienną wycieczkę do Głuszycy. Na łowisku ryb w Łomnicy uczestnicy degustowali smażonego pstrąga.
– W dniach 25-27 czerwca 2013 r. DSON było organizatorem II Rajdu Samochodowego Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy rekrutujący się z ośmiu powiatów zjechali się do miejscowości Łężyce koło Dusznik Zdroju. Podczas pobytu organizowano zwiedzanie tej części ziemi dolnośląskiej. Zorganizowano szereg konkursów sprawnościowych umożliwiając uczestnikom rywalizacje o palmę pierwszeństwa. W nagrodę każdy otrzymał dyplom uczestnictwa, koszulkę ze stosownym napisem oraz zestaw różnorodnych słodyczy.  Ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek posłużyło do popisów wokalnych wszystkich oraz poszczególnych zespołów rajdowych, które zaprezentowały ułożone przez siebie piosenki rajdowe. Mimo fatalnej aury, rajd zaliczyli uczestnicy do udanych. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Województwo Dolnośląskie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Pisali o nas
Pokaż wszystkie artykuły

Nie daj się oszustom

Wielopłaszczyznowy program aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych – kulturalno turystyczne spotkanie na pograniczu polsko – czeskim

Tegoroczna kilkudniowa turystyczno – kulturalna wyprawa członków Dolnośląskiego...

Szlakiem Opactwa Cysterskiego – poznajemy barokowy Krzeszów i okolice

Dzięki finansowemu wparciu Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu ze środków PFRON członkowie...