Zadzwoń do nas:
+48 606 97 19 83

Nasze cele

  1. Wielostronne integrowanie środowiska osób niepełnosprawnych.
  2. Tworzenie warunków do rehabilitacji zdrowotnej osób niepełnosprawnych, inicjowanie likwidacji barier architektonicznych.
  3. Organizowanie aktywności osób niepełnosprawnych wokół ważnych społecznie zagadnień.
  4. Wspieranie systemu pomocy społecznej i socjalnej udzielanej osobom niepełnosprawnym przez instytucje rządowe i samorządowe.
  5. Tworzenie warunków aktywnego uczestnictwa osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, gospodarczym, kulturalnym i oświatowym.
  6. Współpraca i współdziałanie z pokrewnymi stowarzyszeniami krajowymi i zagranicznymi na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych.

wiecej-zielone

Aktualności

02-11-2016  |  12:02
Podniebne i muzyczne spotkanie w stolicy Dolnego Śląska
W dniu 09 lipca 2016 roku członkowie Dolnośląskiego.. czytaj więcej »
02-11-2016  |  11:32
Wiosenno –rekreacyjne spotkanie w wojsławickim Arboretum
W dniu 07 czerwca 2016 roku członkowie Dolnośląskiego.. czytaj więcej »
28-05-2016  |  15:29
II DOLNOŚLĄSKI KONGRES OBYWATELSKI W KRZYŻOWEJ
W dniu 16 maja 2016 roku Prezes oraz dwóch członków.. czytaj więcej »

Informacje

Alicja Głowińska
prezes
Krystyna Pudło
sekretarz
Krystyna Korzuch
skarbnik
Zbigniew Lubiński
czł. zarządu
Jan Kamiński
czł. zarządu
555  Krystyna Pudło  Krystyna Korzuch Screen-Shot-2014-01-07-at-23.12.24-96x120[1] Jan Kamiński

Sprawozdania merytoryczne i finansowe. Czytaj »

wiecej-zielone

Linki

WIDZIMISIE – wydanie kwietniowe

Dołączając się do podziękowań za 16 letnie osiągnięcia DSON będących zasługą Pani prezes Bożeny Wiernik, zarządu i Pana Piotra, „Widzimisie” przyznaje Pani Bożenie tytuł honorowego prezesa DSON życząc powrotu do zdrowia.

10-ego marca 2014 roku funkcję Prezesa DSON powierzono Pani Alicji Głowińskiej wybierając Zarząd, Komisję Rewizyjną i Sąd Koleżeński na następną kadencję. Zdając sobie sprawę z ogromu odpowiedzialności z niezliczonych formalności życzymy sukcesów w kontynuowaniu działalności DSON. Informacje na bieżąco znajdują się na stronie internetowej: https://dson.hb.pl/

Wałbrzyski Teatr Dramatyczny obchodzi 50 sezon artystyczny realizując cykl spektakli: „Żadnych herosów”, Dekalog”. Z tej okazji 17-ego marca w Międzynarodowym Dniu Teatru, w imieniu DSON przedstawiciele stowarzyszenia wręczyli kwiaty z gratulacjami i życzeniami sukcesów. Oscal Wilde stwierdził, że „życie to piękny teatr, niestety repertuar marny”. Co każdy może sam sprawdzić. Przypominamy, że w sprawy wejściówek do filharmonii prowadzi Pani Michalina Bazan, a do teatru Pani Krysia Pudło.

Ponieważ „żaby na wiosnę niosą jaja w galarecie” jak napisano w zeszycie uczniowskim, a po Wielkim Poście świętujemy Wielkanoc – życzymy: zdrowia, szczęścia, humoru dobrego, a przy tym stołu bogatego, mokrego Dyngusa, smacznego jajka, I niech te Święta będą jak bajka!

Z ostatniej chwili: dobrze poinformowane źródło doniosło, że członek DSON wygrał milion w totolotka. Ponieważ nie ustalono, kto został szczęśliwym milionerem – wszyscy są podejrzani!

P1000036

Pisali o nas
Pokaż wszystkie artykuły

Nie daj się oszustom

Wielopłaszczyznowy program aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych – kulturalno turystyczne spotkanie na pograniczu polsko – czeskim

Tegoroczna kilkudniowa turystyczno – kulturalna wyprawa członków Dolnośląskiego...

Szlakiem Opactwa Cysterskiego – poznajemy barokowy Krzeszów i okolice

Dzięki finansowemu wparciu Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu ze środków PFRON członkowie...