Zadzwoń do nas:
+48 606 97 19 83

Nasze cele

  1. Wielostronne integrowanie środowiska osób niepełnosprawnych.
  2. Tworzenie warunków do rehabilitacji zdrowotnej osób niepełnosprawnych, inicjowanie likwidacji barier architektonicznych.
  3. Organizowanie aktywności osób niepełnosprawnych wokół ważnych społecznie zagadnień.
  4. Wspieranie systemu pomocy społecznej i socjalnej udzielanej osobom niepełnosprawnym przez instytucje rządowe i samorządowe.
  5. Tworzenie warunków aktywnego uczestnictwa osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, gospodarczym, kulturalnym i oświatowym.
  6. Współpraca i współdziałanie z pokrewnymi stowarzyszeniami krajowymi i zagranicznymi na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych.

wiecej-zielone

Aktualności

02-11-2016  |  12:02
Podniebne i muzyczne spotkanie w stolicy Dolnego Śląska
W dniu 09 lipca 2016 roku członkowie Dolnośląskiego.. czytaj więcej »
02-11-2016  |  11:32
Wiosenno –rekreacyjne spotkanie w wojsławickim Arboretum
W dniu 07 czerwca 2016 roku członkowie Dolnośląskiego.. czytaj więcej »
28-05-2016  |  15:29
II DOLNOŚLĄSKI KONGRES OBYWATELSKI W KRZYŻOWEJ
W dniu 16 maja 2016 roku Prezes oraz dwóch członków.. czytaj więcej »

Informacje

Alicja Głowińska
prezes
Krystyna Pudło
sekretarz
Krystyna Korzuch
skarbnik
Zbigniew Lubiński
czł. zarządu
Jan Kamiński
czł. zarządu
555  Krystyna Pudło  Krystyna Korzuch Screen-Shot-2014-01-07-at-23.12.24-96x120[1] Jan Kamiński

Sprawozdania merytoryczne i finansowe. Czytaj »

wiecej-zielone

Linki

Wiosenne inspiracje kulturalne w stolicy Dolnego Śląska !!!

Członkowie Dolnośląskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych  w maju br. mieli okazję przeżyć niezapomniane chwile. Dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu w dniu  22 maja 2015 roku liczna grupa udała się na autokarową wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska. Wyjazd z Wałbrzycha nastąpił we wczesnych godzinach południowych. Pierwszym punktem ustalonego programu pobytu we Wrocławiu był smaczny obiad, który został spożyty w restauracji położonej w pobliżu pierwszej atrakcji dnia.  Stanowiło ją piękny kompleks „Afrykarium”, który powstał w 2014 roku na terenie wrocławskiego Zoo To niezwykle nowoczesna i piękna atrakcja, która przyciąga rzesze turystów.  Afrykarium to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy Czarnego Kontynentu związane ze środowiskiem wodnym. Akwaria, zbiorniki wodne
i baseny przeniosą nas w samo serce Afryki. W Afrykarium we Wrocławiu zastosowano nowoczesne rozwiązania, nigdy wcześniej w Polsce nie wykorzystywane. Ponad głowami turystów pływają ryby i inne zwierzęta, dając niesamowite wrażenie. Można je obserwować pod wodą, a nie tylko jak wychylą się ponad jej powierzchnię. Ponadto wszystkie siedliska stanowią cudną scenerię, przygotowaną pieczołowicie i z pomysłem. To sprawia, że odwiedzenie tego miejsca to prawdziwa przygoda i przyjemność. Po ponad 2 godzinnym zwiedzaniu tego bajkowego miejsca nastąpiła pora przemieszczenia się w inny rejon miasta. Wszyscy pełni wrażeń , naładowani pozytywną energią po obcowaniu z egzotyczną fauna i florą czarnego lądu, udali w rejon Starego Miasta. Do rozpoczęcia kulminacyjnego punktu eskapady ( uczestnictwa w wieczornym spektaklu opery wrocławskiej ) pozostało trochę czasu. Uczestnicy wycieczki DSON indywidualnie lub w grupach w ramach czasu wolnego udali się na zwiedzanie zabytków wrocławskiego Starego Miasta. Czas szybko minął, zbliżała się godzina 19 – czas rozpoczęcia spektaklu „ Cyrulik Sewilski” Gioacchino Rossiniego, który z jego włoską melodyjnością, temperamentem, młodzieńczą werwą i nieodpartym humorem stanowi jedno z najwspanialszych arcydzieł opery komicznej. Powodzenie swe zawdzięcza zarówno świetnemu librettu, jak też muzyce Rossiniego, w której trudno nawet wyszukać najlepsze fragmenty, gdyż każda strona partytury jest prawdziwym klejnotem kompozytorskiego mistrzostwa i muzycznego dowcipu. Porywająca muzyka uwertury i każdej arii, znakomicie wystylizowana scenografia i efektowne kostiumy nawiązujące do epoki, sprawiają, że Cyrulika sewilskiego w inscenizacji Igora Przegrodzkiego słuchało się i oglądało z prawdziwą przyjemnością.

Pisali o nas
Pokaż wszystkie artykuły

Nie daj się oszustom

Wielopłaszczyznowy program aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych – kulturalno turystyczne spotkanie na pograniczu polsko – czeskim

Tegoroczna kilkudniowa turystyczno – kulturalna wyprawa członków Dolnośląskiego...

Szlakiem Opactwa Cysterskiego – poznajemy barokowy Krzeszów i okolice

Dzięki finansowemu wparciu Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu ze środków PFRON członkowie...